Naše vnímanie seba formuje celý náš život.

Ročník 2022 | Číslo 2

Skús sa na chvíľku zamyslieť nad tým, ako vnímaš samu seba. Aká je Tvoja osobnosť? Kým vlastne si?

Máš? Ten obraz v Tvojej mysli je to, čo vytvára celý Tvoj život. Ako sa prezentuješ, aké úspechy respektíve neúspechy dosahuješ, ako na Teba reagujú ľudia v tvojom okolí, čím a kým sa obklopuješ. Ale predovšetkým, aké ciele si stanovuješ.

„Ak vám niekto ponúkne úžasnú príležitosť a vy si nie ste istí, či to zvládnete, povedzte áno –následne zistíte ako to urobiť.“

Richard Branson

Nikdy som sa nepovažovala za bežkyňu. Trápila som sa pri tej známej 12-minútovke a predstava dlhšieho behu ma pravdu-povediac desila. Dnes si obúvam tenisky každé ráno okrem nedele a odbehnem svoj okruh, či je zima, prší, sneží alebo je horúco.

Tak, ako sa zo mňa – nebežkyne stala bežkyňa, účastníčka maratónu?

Keď sa nad tým zamýšľam, celý proces sa začal tým, že som bola odvážna. Odvážna urobiť rozhodnutie a prihlásiť sa na CSOB minimaratón (4,2km). Druhým aspektom bolo oslovenie priateliek, o ktorých som si myslela, že by mohli mať záujem podujať sa na tento krok spolu so mnou. Tretí, vyhľadanie pomoci a investícia do osobného trénera, ktorý nás za 6 týždňov na pretek pripravil. Ďakujeme Majo 🙂

Tak si to poďme zhrnúť pekne po poriadku.

1. Urobím rozhodnutie

To najdôležitejšie je urobiť rozhodnutie. Ešte raz a pomaly.   To     najdôležitejšie    je     urobiť

R o z h o d n u t i e.

Pretože, akonáhle sa vysporiadame s pochybnosťami typu… ja predsa nie som bežec…, ja som nikdy nebola vytrvalá…, bože mám toľko rokov…, čo si o mne pomyslia priatelia, kolegovia…, nemám dobrú kondičku …, urobím si hanbu… v tom momente víťazíme nad sebou a naša myseľ sa začína nastavovať na výsledok: „Dobre, tak si si vymyslela maratón, čo teraz?“ Naša myseľ opúšťa prioritne myšlienky pochybností a začína pátrať po zdrojoch.

2. Začnem hľadať zdroje

Hneď ako urobíme rozhodnutie, naša myseľ sa nastaví na výsledok a začína hľadať zdroje, začína skúmať ako sa dopracuje k výsledku. Ešte celkom neverí, že ho dosiahne, ale už je naň nastavená. Má smer. Vie kam má ísť. Akonáhle máme jasno v tom čo chceme dosiahnuť, naša myseľ je šikovná a vždy zistí ako sa k výsledku dopracuje. Nemusí to vedieť hneď, príde na to postupnými krokmi.

3. Každý deň urobím malý krok k tomu, aby som sa priblížila k vytúženému výsledku

Chcela som si dokázať, že to zvládnem, preto som sa každý deň pýtala sama seba, čo k tomu potrebujem. Vedela som, že musím zredukovať stravu, dodať telu čo potrebuje v podobe vitamínových doplnkov a tiež striktne dodržiavať tréning. Oporou mi boli moje dve kamarátky, s ktorými sme sa navzájom povzbudzovali. Otázka položená každý deň a pri každej príležitosti, kedy som sa rozhodovala, napr.  dám si pohár vína alebo nealko? Vedela som kam mierim a čo musím urobiť. Rozhodnutie bolo jednoduché, mala som pred sebou cieľ.

Nie je to jadrová fyzika, stačí si uvedomiť, ako nám rozhodnutie, nastavenie na cieľ a denné kroky uľahčia dostať to, po čom túžime. A ja som presvedčená, že keď som to dokázala ja, s ľahkosťou to zvládneš aj Ty.


Stylingový tip týždňa

Máme za sebou fashion weeky pre kolekcie jar/leto 22 na ktorých sa ukázala farebnosť v plnej kráse. Farby výrazné a aj zvláštne skombinované. Najviac ma zaujala kombinácia ružovej a oranžovej, ktorú predstavil módny dom Versace na fashion weeku v Miláne a ako je vidieť na obrázku nižšie, je krásna, sofistikovaná a elegantná. Možno Ťa táto farebná kombinácia inšpiruje v nadchádzajúcej sezóne k tomu, aby si sa pri výbere svojich outfitov trochu pohrala s farbami. 


Produkt týždňa

Dlhšiu dobu ma hneval spôsob nanášania krémov, očného, denného a nočného. Používala som malú špachtľu, ktorú som ku krému dostala. Problém však bol, že po čase sa umelá hmota (hlavne po častej dezinfekcii) zakalila a nevyzerala dobre. Ale, našla som skvelé riešenie v podobe kovovej tyčinky L‚occitane, ktorá má na jednej strane guličku a na druhej naberačku na krém. Je to praktické hlavne z toho dôvodu, že spôsob nanášania je hygienický a krém sa dá rozotierať pomocou špachtle, ktorá príjemne chladí a pekne zapracuje krém do pokožky.