Čo Ťa definuje?

Ročník 2022 | Číslo 3

Keď do miestnosti vstúpi krásna žena, vzhliadnem na chvíľu, ale čoskoro sa opäť vrátim k svojej činnosti. Buďme k sebe úprimné, krása nie je natoľko zaujímavá, aby upútala našu pozornosť viac ako je nevyhnutné.  

Nič nerobí ženu krajšou ako viera, že krásna je.“

Sophia Loren

Keď však do miestnosti vstúpi sebavedomá žena, udeje sa niečo zvláštne.

Sledujem ako sa pohybuje, ako sa správa a čo robí. A vôbec nemusí byť krásna, pretože sebavedomá žena má v sebe niečo čo púta pozornosť okolia iným spôsobom.

Sebavedomie je totiž podmanivé, je silné a nevyprchá ani pred oveľa zaujímavejšou krásou.

Sebavedomie nám dáva silu urobiť čokoľvek si zaumienime s ľahkosťou a prirodzenosťou.

Prvým a najdôležitejším spôsobom ako si vytvoriť svoj štýl je vyžarovať ten druh sebavedomia. Ten druh, ktorý ostatným hovorí, že rešpektuješ samu seba, máš sa rada a obliekaš sa predovšetkým pre seba.

Ty si svojou vlastnou múzou a štýl prichádza z vedomia kým si a kým chceš byť pre svoje okolie. Neprichádza z pocitu, že chcem byť niekým iným, alebo chcem byť chudšia, vyššia,  alebo krajšia.

Množstvo štýlových žien neboli veľké krásavice, ale všetky mali enormné množstvo sebavedomia. Ony nás presvedčili, že sú krásne len preto, že verili vo svoju krásu a nenechali nikoho definovať svoju osobnosť. Definovali samé seba.

Nesmierne obdivujem ženy, ktoré sa sebe páčia aj keď nie sú štandardom krásy. Som fascinovaná nedokonalými ikonami, ženami, ktoré vôbec nie sú krásne, ale svojim správaním ukazujú svojmu okoliu, že krásne sú. Obliekajú sa do štýlových šiat, nosia lodičky a klobúky. Oblečú si sukňu aj keď ich nohy nie sú dokonalé. Majú odvahu dať si niečo, čo by podľa štandardu nosiť nemali, pretože, sú príliš… príliš plné, príliš nízke, príliš niečo.

Ale, keď žena prijme svoju nedokonalosť, môže sa z nej stať jej najväčšia prednosť. A definícia jej charakteru a štýlu. Keď sa zameria na svoje nedokonalosti a urobí z nich svoj punc, svoju značku, stane sa z nich niečo špeciálne.

Napadá mi Lauren Hutton a jej medzierka medzi zubami. Frida a jej obočie. Uvedom si, ako držia svoje hlavy vztýčené a nikdy sa neospravedlňujú za to, ako vyzerajú.

Sebavedomie nemá nič spoločné s výzorom a všetko s postojom. Nič nepristane žene viac ako sebaistota. A keď ju naozaj vlastní, môže okamžite pridať na svojej kráse.

Pamätaj na to, že Ty si svojou bohyňou, tak sa začni k sebe tak správať. Choď ku kaderníčke, daj si kúpeľ a svoj obľúbený parfém.

Urob čokoľvek čo Ťa robí úžasnou, pretože nikto sa nebude k Tebe správať s takou láskou s akou sa dokážeš správať k sebe Ty sama.

Miluj samu seba najskôr zo svojho vnútra a postupom času sa stane neodvratným, že sa dostaneš na ten piedestál na ktorom Ťa bude tvoje okolie obdivovať za to aká si.

Ale na tom, čo budeš mať na piedestále oblečené záleží. Legíny nestačia. Krásne šaty Ťa urobia hodnej pozornosti viac a ostatní Ťa tak uvidia tiež.


Stylingový tip týždňa

Sorry Leopard, Zebra je jediný zvierací motív, ktorý túto sezónu nosíme.  Stella McCartney aj Vivienne Westwood to potvrdzujú vo svojich kolekciách na obdobie jar/leto 2023. Tak neváhaj, zamier do obchodu a nájdi si ten svoj krásny zebrí kúsok. Bielo čierny, alebo krémovo hnedý, alebo v inej kombinácii farieb. Rozhodnutie je len na Tebe.


Produkt týždňa

Váza. Krásna váza hodiaca sa na Tvoj jedálenský alebo iný stôl. Dotvorí atmosféru domova a zútulní Tvoj životný priestor. Dávam do nej kyticu umelých kvetov, ktoré tak vôbec nevyzerajú.  Vymením ich vždy, keď dostanem živé alebo vtedy, keď je čas na niečo tematické – vianočnú ružu alebo bahniatka.